شرکت داروسازی بادرنگ طب کوهستان

درمان سینوزیت با روش گیاهی

در این روش درمانی ما روشی کاملا گیاهی به درمان سینوزیت میپردازیم


سینوس و سینوزیت چیست؟

سینوس ها، حفره های موجود در استخوان سر و صورت می باشند که به بینی راه دارند و با لایه ای از مخاط پوشانده شده اند. در صورتی که این مخاط به دلایل محیطی یا باکتریایی دچار التهاب یا عفونت شود، بیماری سینوزیت شکل می گیرد.
هم اکنون بیش از ۲۵% افراد جهان دچار این بیماری هستند، دلیل شیوع بالای سینوزیت، عدم آگاهی افراد از علائم و خطرات این بیماری است. در صورتی که عفونت سینوزیت به موقع درمان نشود، فرد بیماری مجبور به عمل جراحی سینوزیت، برای تخلیه عفونت ها از صورت خود خواهد بود.

علت ابتلا به سینوزیت حاد

سینوزیت دو نوع حاد و مزمن دارد؛ سینوزیت حاد ممکن است به یک یا چند دلیل زیر شکل بگیرد:

 1. آلودگی هوا و تهویه نامناسب محیط زندگی
 2. آلرژی به گرد و غبار، حیوانات خانگی و…
 3. تغییرات درمانی و سرمای شدید
 4. استعمال یا قرار داشتن در معرض دود دخانیات
 5. سرماخوردگی یا آنفولانزا

در حالت “سینوزیت حاد” فرد ممکن است تا ۳ هفته درگیر این بیماری باشد

علت ابتلا به سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن ممکن است در دو حالت اتفاق بیافتند:

 1. عدم درمان به موقع سینوزیت حاد
 2. ریشه باکتریایی یا ویروسی

در مورد اول، زمانی که فرد علائم سینوزیت را جدی نگیرد و سینوزیت حاد، به موقع درمان نشود، بیماری بصورت پنهان پیشرفت می کند و با ایجاد التهاب و عفونت، به سینوزیت مزمن تبدیل خواهد شد.
در مورد دوم، ریشه بیماری ویروسی یا باکتریایی است که با ایجاد التهاب و سپس عفونت، سینوزیت مزمن را شکل می دهد.
رها شدن از سینوزیت مزمن، طولانی تر و پیچیده است که ممکن است تا ۱۲ هفته بطول بیانجامد. در صورتی که علائم سینوزیت را دارید، بهتر است در مراحل اولیه، این بیماری درمان شود.

علائم سینوزیت چیست؟

هر دو نوع سینوزیت، علائمی شبیه به هم دارند، اما در سینوزیت حاد علائم شدید تر و در سینوزیت مزمن علائم خفیف تر و پنهان هستند: سردرد و در زیر ناحیه چشم احساس پُری در ناحیه پیشانی کاهش یا اختلال در بویایی آبریزش بینی یا گلودرد خستگی و احساس کسالت سرفه هایی که در شب شدید تر شود در صورتی که چند مورد از علائم بالا را بیش از ۲ هفته دارید، احتمال ابتلا به سینوزیت در شما بالاست. برای اطمینان از اینکه آیا سینوزیت دارید یا نه، به دو نکته زیر دقت کنید: تفاوت سینوزیت یا سرماخوردگی: سرماخوردگی بین ۵ تا ۷ روز درمان می شود اما سینوزیت بیش از ۲ هفته علائم خود را نشان می دهد. تفاوت سینوزیت با سردرد: سردرد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما درد سینوزیت در ناحیه بینی، چشم و پیشانی (اطراف سینوس های صورت) است.

درمان های رایج طب نوین

در صورتی که پزشک شما، این بیماری را تشخیص دهد، بسته به نوع سینوزیت، درمان را پیشنهاد میکند، در صورتی که بیماری حاد باشد تنها رقیق کننده ها و تب بر ها کفایت میکنند اما اگر بیماری عفونی شده باشد آنتی بیوتیک ها تجویز می شود.

نکته مهم :

دلیلی که درمان رایج، برای بسیاری از افراد جوابگو نیست و شما افرادی را می بینید که سالها درگیر این بیماری هستند، مکانیزم اثر آنتی بیوتیک می باشد. آنتی بیوتیک ها با از بین بردن سیستم دفاعی بدن در کنار عامل بیماری، موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و بدین ترتیب باکتری ها و قارچ هایی که از دست آنتی بیوتیک جان سالم به در برده اند، راحت تر رشد می کنند و بیماری از نو تشدید می شود.

ما نیازمند روشی “بدون عوارض” هستیم که بتواند هم به سرعت بیماری را درمان کند (تا از پیشرفت آن جلوگیری شود) و هم کاملا بیماری را متوقف کند، تا تکرار نشود. طبق آخرین تحقیقات انجام شده در مراکز علمی معتبر دنیا، پروپولیس به عنوان درمانی مناسب برای این بیماری مطرح شده است.

درمان سینوزیت با پروپولیس

پروپولیس یا بره موم (به انگلیسی: Propolis ) یکی از محصولات زنبور عسل در کندو می باشد. زنبور عسل با استفاده از صمغ گیاهان و آنزیم های معده خود این ماده را تولید می کند. در کندو از پرپولیس برای جلوگیری از ورود باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها استفاده می شود. طی چند سال گذشته این ماده در جهان ارزش بسیار بالایی پیدا کرده است و به عنوان قوی ترین ماده گیاهی با خاصیت آنتی بیوتیکی شناخته می شود. ماده دارویی موجود در پروپولیس زنبور عسل، فلاونوئید است که با تقویت سیستم ایمنی بدن تا ۲٫۵ برابرِ اثر آنتی بیوتیک، درمان خوبی برای سینوزیت بشمار می رود. این ماده شگفت انگیز درگذشته، به دلیل ساختار مولکولی درشت خود به راحتی هضم نمی‌شد، اما با پیشرفت تکنولوژی، روش های مختلفی برای فرآوری این ماده در دسترس ما قرار گرفته است تا روش رهایی از سینوزیت باشد.

بسته درمانی سینوزیت کرویا

مشاوره و پشتیبانی

برای خرید این محصول یا دریافت مشاوره در مورد این بیماری می توانید از روش های زیر اقدام کنید:

 • برای خرید امن اینترنتی، وارد صفحه “بسته درمانی سینوزیت کرویا” شوید و خرید خود را انجام دهید. این محصول با پست به درب منزل شما ارسال خواهد شد.
 • برای دریافت مشاوره می توانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. هم چنین می توانید با شماره های درج شده در پایین سایت، با ما تماس بگیرید.
 • این بسته درمانی حاوی قطره چکان و ۴ عدد عصاره طبیعی پروپولیس کرویا در بسته بندی اختصاصی شرکت کرویا برای شما ارسال می شود.
 • روش استفاده: دو عدد از محصول با قطره چکان در بینی چکانده می شود و دو عدد دیگر خوراکی در طول دوره درمان ۲۰ روزه؛ اطلاعات بیشتر در صفحه خرید محصول…