بارداری
نشانه های نزدیک شدن زایمان

يك تا دو هفته قبل از زايمان بچه بطرف پائين رحم مى‏ آيد و چون بمثانه فشار وارد مى‏شود فضاى مثانه كوچك شده و تعداد و دفعات ادرار زيادتر مى‏گردد و مادر در اين مواقع راحت‏تر نفس مى‏كشد و يكى دو روز قبل از زايمان اغلب مقدارى بلغم كه گاهى خون‏ آلود نيز هست از مادر دفع مى‏شود كه اين حالت طبيعى است و نزديكى تولد نوزاد را اعلام مى‏دارد.

اما شروع درد زايمان و فاصله آن تا زايمان در افراد مختلف متفاوت بوده و حتى در شكم اول با شكم‏هاى بعدى متفاوت است در بعضى‏ها چند روز پيش از تولد كودك و در بعضى چند ساعت قبل از تولد رخ مى‏دهد.

در زايمان نبايد دست‏وپاچه شد و ماما يا پزشك مربوط در عين حال كه با كمال دقت بايد مواظب جان مادر و فرزند باشند لازم است ظاهرى خونسرد داشته و هيچ‏گاه حرفى نزند و يا حركتى نكند كه موجب ترس و وحشت زائو گردد چون وحشت زائو درد زايمان را قطع و كار را مشكل مى‏سازد.

ضمنا آمپولهائى كه جهت تسريع عمل زايمان بكار برده مى‏شود بعضى از آنها ممكن است هم براى مادر زيان‏ آور باشد و هم براى بچه. و مادرانى كه سخت‏زا هستند بايد از ماه سوم باردارى براى خود برنامه پياده‏روى منظور كنند تا لگن‏هاى آنها از هم باز و ماهيچه‏ هاى ديواره رحمشان قوى گردد. اطباء طب سنتى معتقدند چنانچه زايمان قدرى سخت شود يك قطعه آهن‏رباى طبيعى(Fe 3 o 4) بدست چپ زائو بدهند عمل زايمان را آسان مى‏كند.

گيرد چو بدست چپ زن آبستن‏ سنگى كه بخاصيت ربايد آهن‏
نزديك بوضع حمل گر باشد زود فرزند گذارد و رهد زن ز حزن‏

تنظیم  و نشر : گروه کرویا www.keroya.ir

منبع :طب سنتى سينا، درمان بيماريهاى مختلف با گياهان دارويى، ص: 160

1 دیدگاه
  • […] زایمان را راحت کرده و جنین را بیرون می فرستد( مصرف به صورت فرزجه) و این خواص را با خوردن و یا دود دادن اش نیز به خوبی انجام می دهد و انسدادهای موجود در کلیه و مثانه را نیز به خوبی باز می‌کند […]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *