مقررات سایت کرویا

استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم کرویا (https://keroya.ir) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «کرویا»‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که تولید کننده در این پلتفرم عرضه می کند.
پلتفرم کرویا را شرکت «بادرنگ طب کوهستان (سهامی خاص)» مدیریت می‌کند که به عنوان یک واحد فناور در مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری استان همدان ثبت شده است. همچنین این شرکت از تاریخ بهمن سال 1399، با شناسه ملی 14007644225 به یک شرکت «خلاق» تولیدی ارتقا پیدا کرده است.
تاریخ آخرین ویرایش و به ‌‌روزرسانی این سند «8 خرداد 1400» است.
«کرویا» ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «کرویا» این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «کرویا»، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «کرویا»، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «کرویا» به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.
جهت استفاده از وب سایت، نرم افزار و کلیه خدماتی که توسط کرویا به شما ارائه خواهد شد، شما توافق و تأیید می کنید که کلیه مفاد این قرارداد شامل کلیه قوانین و مقررات و شرایط استفاده از کرویا را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و در فهم تمامی بخشهای آن ابهامی نداشته و همگی آنها به طور کامل مورد توافق و تأیید شما است و آنها را پذیرفته اید. هنگامی که شما به عنوان یک کاربر تجاری (ارائه دهنده یا عرضه کننده کالا و خدمات) در کرویا فعالیت می کنید به صورت همه جانبه تایید می کنید و توافق خود را اعلام می دارید که کرویا از اطلاعات شخصی و تجاری شما جهت بررسی سابقه کاری شما استفاده نماید و در صورت عدم توافق استفاده شما از امکانات و خدمات کرویا غیر مجاز شناخته خواهد شد و مسئولیت و عواقب بعدی آن به عهده خودتان خواهد بود.

قوانین و مقررات بخش های خاص

در بعضی از قسمت های وب سایت و نرم افزار کرویا ممکن است قوانین و مقررات خاصی مربوط به آن بخش وجود داشته باشد. در صورتی که قوانین و مقررات مذکور مغایرت یا تضادی با قوانین موجود در این صفحه داشته باشد، شرایط و قوانین ذکر شده برای آن بخش نسبت به قوانین این صفحه در اولیت و ارجحیت قرار خواهد داشت.

تعاریف و واژگان

کرویا / پلتفرم / سیستم / ما: همه بخش های وب سایت کرویا ، اپلیکیشن های موبایل و دیگر دستگاه های کامپبوتری، نرم افزارها، و کلیه خدماتی می باشد که توسط ما یعنی کرویا ارائه می شود.

کاربر مهمان / بازدید کنندگان عمومی / کاربر ثبت نام نشده: کاربریست که پایین ترین سطح دسترسی را داشته و نیازی به ثبت نام ندارد و می تواند کالا و خدمات خود را از میان لیست محصولات انتخاب و خریداری نماید.

کاربر/ شما / کاربر رسمی / مشتری: کاربریست با امکانات شرکت در نظر سنجی، امتیاز دهی و درخواست مستقیم کالا یا خدمات توسط ارسال متن، تصاویر و فیلم به فروشندگان جهت دریافت استعلام قیمت و کسب اطلاعات جهت خرید و دریافت خدمات.

محتوای کاربر

به معنی تمامی متون، تصاویر، صدا، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات پروفایل، توضیحات، مطالب پست شده، سوالات، درخواست ها و … می باشد که توسط کاربران جهت دریافت اطلاعات، توضیحات و استعلام قیمت و شرایط بارگذاری می شود که توسط نرم افزار و متخصصین کرویا قابل رویت و بررسی می باشد و همچنین کاربران تجاری می توانند به بخشی از این اطلاعات که مورد تایید کرویا بوده و حریم خصوصی کاربران را نقض نمی کند دسترسی داشته باشند و می توانند پاسخگوی سوالات و درخواست های ایشان باشند.

محتوای کرویا

به معنی کلیه مواردی است که در دیتابیس کرویا به عنوان متن، تصویر، صدا یا فیلم که شامل مطالب، مقالات، اطلاعات و توضیحات مربوط به کالا ها و خدمات قانونی می باشد که توسط کرویا یا کاربران تهیه و ثبت گردیده است. همچنین کلیه اطلاعات تکمیلی و ارسالی از طرف کاربران که توسط کارشناسان کرویا مورد تایید قرار گرفته و در دیتا بیس و وب سایت ذخیره و موجود می باشد را نیز شامل شده که مالکیت حقوقی آن برای کرویا محفوظ است.

شرایط و ضوابط استفاده از کرویا

دسترسی و استفاده از این سیستم تنها برای افرادی با عنوان کاربر مشتری یا با عنوان کاربر تجاری و بالایَ ۱۸ سال سن می باشد و توانایی انعقاد قراردادهای الزام آور قانونی را داشته، مجاز می باشد. در صورت استفاده از نرم افزار، وب سایت و خدمات کرویا ، به منزله پذیرفتن و تایید موارد فوق می باشد که در غیر این صورت، کلیه مسئولیت عواقب بعدی آن بر عهده خود شما خواهد بود.

کاربران تجاری و متخصصین که با این عنوان در کرویا ثبت نام کرده و از خدمات این سیستم به منظور ارائه پیشنهاد، قیمت و شرایط خود جهت جذب مشتری استفاده می کنند، ضمانت و تایید می کنند که آنها و کلیه کارکنان، افراد و نمایندگانی که در استخدام آنها بوده و یا به نحوی با آنها کار می کنند به صورت کامل واجد شرایط فوق بوده و در زمینه ارائه خدماتی که در کرویا اعلام کرده اند تخصص و مهارت کافی را داشته و کلیه مجوزات قانونی مورد نیاز را از مراجع رسمی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده و کلیه گواهینامه،‌ بیمه نامه ها و مدارک مورد نیاز و تایید مراجع قانونی را داشته و با قوانین جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران مطابقت دارد.

اجازه استفاده از کرویا

کرویا بر پایه پذیرفتن و اجرای قوانین و مقررات این قرارداد این اجازه محدود، غیر انحصاری، قابل فسخ، غیر قابل انتقال را به اعضای خود داده و در این راستا تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت، اپلیکیشن و نرم افزار در اختیار کرویا می باشد.

ثبت نام و حساب کاربری

کاربران بدون نیاز به ثبت نام می توانند از بخش های مختلف سایت و نرم افزار کرویا بازدید کرده و به جستجوی خدمات و کالاهای مورد نیاز خود بپردازند ولی برای ارتباط مستقیم با ارائه دهندگان خدمات و کالا، ثبت نظرات، ایجاد و ذخیره علاقه مندی ها و کلیه مواردی که نیاز به ثبت و ارسال مطالب دارد باید ابتدا ثبت نام و حساب کاربری خود را ایجاد کنند. با ثبت نام و تکمیل فرم مخصوص در کرویا ، این حساب ایجاد می گردد. در این حساب کاربری مجموعه ای از اطلاعات شخصی، ارتباطی، نظرات، نیازمندی ها، علاقمندی ها و … ثبت و نزد کرویا محفوظ است.

حفاظت از نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات کاربران به عهده خود کاربر بوده و کرویا هیچ گونه مسئولیتی را از این بابت تقبل نخواهد کرد. کاربران نیز موظفند در صورت بروز هر گونه مشکل یا ورود غیر مجاز از حساب کاربری خود این مساله را سریعا از طریق واحد پشتیبانی گزارش نموده و کلیه ضرر و زیان ها و سو استفاده های احتمالی از حساب های کاربری به عهده مالک این حساب خواهد بود.

نام کاربری ، آدرس اینترنتی و صفحه رسمی شما در کرویا

در هنگام ثبت نام اولیه به عنوان کاربر مشتری و دریافت کننده خدمات شماره تلفن همراه شما به عنوان نام کاربری منحصر به فرد در سیستم ما تعیین می گردد و تنها از طریق گزینه تعویض شماره، ارسال پیامک و ورود کد تایید قابل تغییر خواهد بود. این شماره در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت و ما از نام و نام خانوادگی شما و یا نام تجاری شما در مواردی که نیاز باشد جهت نمایش عمومی استفاده خواهیم کرد. در صورت ایجاد حساب کاربر تجاری یک نام منحصر به فرد به عنوان نام کاربری تجاری و آدرسی اینترنتی باید انتخاب کنید که این آدرس (URL) لینک صفحه رسمی شما به عنوان فروشنده و ارائه دهنده خدمات در وب سایت کرویا خواهد بود که توسط این آدرس کلیه کاربران اینترنت چه ثبت شده در کرویا و چه ثبت نشده در محیط اینترنت می توانند شما را دنبال کنند و خدمات و محصولات شما را مشاهده و بررسی کنند. این آدرس حاوی پیشوندی با آدرس https://www.keroya.com/ خواهد بود و نام انتخابی شما با حروف لاتین در ادامه آن قرار خواهد گرفت که مستلزم قوانینی شامل موارد ذیل است:
این نام قبلا توسط شخص دیگری انتخاب نشده باشد.
در انتخاب این نام تنها مجاز به استفاده از کاراکترهای حروف لاتین، شماره و خط تیره ( – dash) هستید.
امکان تغییر نام و آدرس اینترنتی برای شما وجود خواهد داشت به شرطی که نام جدید با موارد فوق و ذیل همخوانی داشته باشد.
نام انتخابی باید با نام تجاری و ثبت شده شما که در کشور به آن شناخته می شوید مطابقت داشته باشد و متعلق به شخص، شرکت یا سازمان دیگری نباشد و ضایع‌کننده حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی نبوده و ناقض قوانین این توافقنامه و کشور جمهوری اسلامی نباشد.
نام انتخابی باید حاوی معنا و مفهوم باشد و نامی باشد که با قوانین و مقررات کرویا و موازین کشور جمهوری اسلامی منافاتی نداشته باشد.

مادامی که از کرویا استفاده می کنید نام کاربری و آدرس اینترنتی که به شما تعلق گرفته در اختیار شماست. در صورتی که به مدت ۳ ماه از سیستم استفاده نکنید کرویا این حق را خواهد داشت که نام ، حساب کاربری و آدرس شما را ابتدا مسدود و سپس آزاد کرده و اجازه ثبت آن را برای دیگر کاربران فعال کند. در این صورت حساب کاربری شما معلق خواهد شد و در صورت ورود مجدد می بایست نام و آدرس جدیدی انتخاب کنید.

ادعای مالکیت

اولویت ثبت اسم کاربری و آدرس اینترنتی برای شخصیت های حقوقی خواهد بود و هر شخصی که زودتر از دیگر هم نامان تجاری نام و آدرس مذکور را ثبت کند مالک این آدرس شناخته خواهد شد. ولی در صورتی که شما شخصیتی حقوقی دارید و نام تجاری و برند خاصی را به صورت انحصاری به ثبت رسمی و قانونی رسانیده و در کشور به آن شناخته شده و معروف هستید و این نام توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد و بتوانید ثابت کنید که کاربر مذکور از نام شما سوء استفاده کرده و اجازه استفاده از این نام را نداشته و به صورت انحصاری و قانونی در اختیار شماست و کسب و کار خود را با اعتبار و نام شما معرفی کرده، می توانید موضوع را از طریق واحد پشتیبانی و تهیه شکایت و ارسال مدارک لازم پیگیری کنید و در صورت تایید امکان انتقال نام و آدرس اینترنتی مذکور به شما خواهد بود و کاربر قبلی حق شکایت در این باره را نداشته و در صورتی که سو استفاده ای صورت نگرفته باشد منجر به تعلیق یا مسدودیت حساب کاربری وی شده باشد می تواند با انتخاب نامی دیگر به ادامه فعالیت بپردازد.

محتوای کلیه کاربران ثبت شده (مشتری/ تجاری)

کرویا به برخی از کاربرانی که در این سیستم عضو شده اند، اجازه و دسترسی ارسال پست، بارگذاری اطلاعات، نشر، ثبت نظرات، پرسش و پاسخ، انتقال و ارسال محتوای کاربری را می دهد. کاربران کرویا تایید و توافق خود را اعلام می دارند که حق کپی برداری، اصلاح و توزیع، فروش، انتقال، نمایش برای عموم، مشاهده، اقتباس و بهره برداری از محتوای ارسالی خود را به کرویا واگذار کرده و مسئولیت کلیه موارد ارسالی و بارگذاری شده و نمایش داده شده از طریق کرویا به عهده خود ایشان بوده و اعلام و ضمانت می کنند:

 • قیمت های اعلام شده و شرایط ارائه باید منطقی و با میانگین قیمتی دیگر کاربران تجاری مطابقت و هم سطحی نسبی داشته باشد و اگر مشخص شود طی گزارش کاربران یا سیستم مقایسه هوشمند و اتوماتیک کرویا ، کاربر یا کاربرانی مشخصات نادرستی را مانند قیمت پایین تر از حد منطقی جهت بر هم زدن توازن سیستم و شرایط رقابتی به ثبت رسانده سریعا برخورد خواهد شد و منجر به تعلیق یا مسدودیت حساب کاربری وی خواهد شد.
 • هر کاربرِ ثبت شده تنها مالک انحصاری تمامی اطلاعات و محتوایی می باشد که در داخل یا توسط کرویا در معرض مشاهده و نمایش قرار می دهد و یا تمامی حقوق، مجوزات، رضایت نامه ها و حق انتشار محتوای کاربر که برای واگذاری محتوای کاربر به کرویا ضرورت دارد را از مالک آن دریافت و اخذ نموده است.
 • کلیه محتوای کاربر که توسط ایشان یا از طریق کرویا در این سیستم بارگذاری و انتشار یافته ناقض هیچ گونه حق ثبت اختراع، کپی رایت، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق اخلاقی و یا دیگر حقوق مالکیت اختصاصی یا معنوی یا حقوق عمومی و یا حریم خصوصی، و یا ناقض هرگونه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران نخواهد گردید.
 • کرویا این حق را برای خود قائل است که در هر زمان و بسته به صلاح خود نسبت به ویرایش، و در صورت نیاز، حذف کلی یا بخشی از محتوای کاربر اقدام کند و در این راستا، کلیه کاربران عضو می پذیرند که تمامی مسئولیت های مرتبط بر محتوا با دقت توسط کاربر بررسی شده و پس از اعمال تغییرات توسط کرویا بر عهده خود کاربران باقی خواهد ماند.
 • کرویا در هر زمان ممکن است به صلاحدید خود و بدون اعلام قبلی اقدام به حذف و یا مسدود کردن محتوای بارگذاری شده توسط کاربران کند و کاربران تایید می کنند که حق هیچ گونه اعتراضی در این موارد از ایشان پذیرفته نخواهد بود.

ممنوعیت ها

هیچ یک از کاربران کرویا:
• اجازه ندارند که از حساب کاربری دیگر افراد، اکانت های فیک، اظهار نظرات دروغ و جعلی در مورد خود و دیگر کاربران استفاده و به جعل هویت، مدارک و تخصص خود اقدام کنند.
• اجازه ندارند که مطالبی نامرتبط با تخصص خود و در دسته بندی های نامرتبط سیستم ایجاد و بارگذاری کنند.
• اجازه ندارندکه از هر گونه نرم افزار و یا سیستم خودکار برای دسترسی به اطلاعات وب‌سایت و نرم افزار های کرویا اقدام کنند.
• اجازه ندارند که از هر گونه سیستم‌های دستی یا سیستم خودکار برای کپی برداری اطلاعات استفاده کرده و استفاده از آن در وب سایت‌ها،‌ نرم افزار‌ها یا اپلیکیشن‌های دیگر غیر قانونی و موجبات پیگرد آن را به همراه خواهد داشت.
• اجازه ندارند که در یک بازه زمانی خاص‌ درخواست‌های مکرر و غیر منطقی در مقایسه با توانایی یک انسان در همان بازه را داشته باشند.
• اجازه ندارند که هیچ گونه اقدامی به عمل آورند که موجب ایجاد مشکل در سیستم نرم افزاری کرویا بشود و اختلال در روند و عملکرد سیستم ایجاد کند. همچنین عبور از محدودیت های تعریف شده در سیستم، عبور از سیستم های امنیتی و دفاعی سیستم و غیر فعال کردن آن، ایجاد، انتقال ویروس و نصب هرگونه بد افزار و نرم افزارهای جاسوسی یا مخرب و هر گونه عملی که ناقض حقوق کپی رایت، قوانین و مقرارت و حریم خصوصی افراد و کاربران بشود کاملا غیر قانونی بوده و عواقب و مسئولیت آن به عهده شخص و کاربر خاطی خواهد بود.
• اجازه ندارند که در سیستم های مالی و گزارش تراکنش ها مانند هزینه‌ها، بدهی‌ها و صورت حساب‌ها دست برده و این امر به عنوان ورود غیر مجاز به سیستم و جعل تلقی خواهد شد و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.
• اجازه ندارند که خدماتی از سیستم که برای آنها هزینه‌ای در نظر گرفته شده است را به صورتی انجام داده یا دستکاری کنند که هزینه آن پرداخت نشود.
• اجازه ندارند که اطلاعات شخصی کاربران و دیگر اعضای سایت را کپی برداری کرده و برای اهدافی چون تبلیغات استفاده نمایند و این بر خلاف قوانین و مقررات تعیین شده در کرویا می باشد.
• اجازه ندارند با سایر کاربران و اعضای کرویا ارتباطی به جز موارد تعیین شده در سیستم کرویا بر قرار کنند.

• اجازه نخواهند داشت هیچ گونه رفتار و محتوا غیر قانونی، نامناسب، ناپسند، توهین و تهدید آمیز و محتوایی که تشویق کننده فعالیت‌های نامناسب و همچنین انجام اموری که جرم شناخته شده و به هر نحوی قوانین کشور جمهوری اسلامی را نقض می کند را انجام بدهند.
• اجازه نخواهند داشت هیچ یک از قوانین و سیاست های کرویا در خصوص استفاده از این سیستم و ارتباط با دیگر کاربران را نقض کنند.
• اجازه ندارند هیچ فعالیتی به غیر از دسته‌بندی‌های تعیین شده در وب سایت و نرم افزار کرویا را بدون اطلاع و درخواست قبلی و تایید آن به انجام برسانند. فعالیت هایی نظیر خرید و فروش مستقیم کالاهای نو و دست دوم (تنها مجاز به معرفی محصولات و خدمات، قیمت و شرایط ارائه آن به مشتری خواهند بود). دریافت هر گونه وام و تسهیلات،‌ ایجاد تشکل مثل حزب، ان جی او و …، با کسب و کار کرویا هر گونه رقابت ایجاد کنند، فعالیت خارج از مرزهای کشور داشته باشند، ارائه دهنده مصادیق مجرمانه‌ای با محتوا مبتذل یا مستهجن باشند، قرعه کشی، راه اندازی نظر سنجی آنلاین، کارت‌های تبلیغاتی و کارهایی تبلیغاتی از این قبیل.
• اجازه ندارند هیچ گونه کالای کارکرده یا دسته دوم را در این سیستم معرفی کنند.
• اجازه ندارند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، عملی را انجام بدهند که در دقت نظرسنجی و امتیاز‌دهی بخش های مختلف سیستم تاثیر گذار باشد.
• اجازه ندارند تعهدات خود را انجام نداده و می بایست با توجه به نقش خود به عنوان کاربر تجاری یا مشتری کلیه تعهدات فی مابین را انجام داده و موجب عدم رضایت یکدیگر یا عدم دریافت خدمات نامناسب نگردند.
• اجازه ندارند هیچ گونه کاری که از تقلب یا فریب کاربران بهره می گیرد استفاده کنند و موجب کلاهبرداری از طرف مقابل یا درخواست پرداخت هرگونه وجه و حق الزحمه غیر حضوری بگردد.
• اجازه ندارند در حالی که شرایط عضویت در سیستم را نداشته اقدام به ثبت نام و حساب کاربری در کرویا داشته باشند.
• اجازه ندارند از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، نو، زیر قیمت، استثنائی، گوشی، حراج و موارد مشابه استفاده کنند.
• اجازه استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند ندارند.
• اجازه ندارند جهت بازدید از سایت و نرم افزار از برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و … استفاده کنند.
• اجازه ندارند اقلام، کالا و خدماتی از قیبل مواردی چون ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک، هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی، هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن، کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد، فروش دستگاه فلزیاب، گنج‌یاب، حفاری غیرمجاز یا لوازم و تجهیزات مرتبط با آن، خدمات مرتبط با همسریابی، دوست‌یابی، مشاوره خانوادگی، آگهی‌هایِ محرمیت، صیغه و ازدواج، خدمات، دفاتر و شرکت‌های مرتبط با لیزینگ به جز نمایندگی‌های مجاز با ارائه مجوز، فروش فاکتور و پیش فاکتور برای اخذ وام، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن، خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع، خرید و فروش اعضای بدن، مانند کلیه، درخواست کمک‌های نقدی یا پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور، درج شماره حساب، خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود، معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با کرویا را دارند، خرید و فروش حیوانات، پرندگان و خزندگان وحشی و گوشت‌خوار، خرید و فروش مواد غذایی، تقویتی و مکمل‌های ورزشی، قرار ملاقات غیرتجاری به صورت آنلاین، فروش سیم کارت و مواردی از این قبیل را به عنوان خدمات خود معرفی و تبلیغ کنند.

مالکیت معنوی

بنا بر قوانین و مقررات جاری در کشور، تمامی محتوا از جمله کاربر، کاربر تجاری و کلیه محتوای موجود در کرویا شامل قوانین کپی رایت، علایم تجاری و دیگر موارد مربوط به حقوق مالکیت فکری و معنوی قرار دارد. لذا هر گونه سوء استفاده از محتوای مذکور، شامل پیگرد قانونی خواهد بود.

نظرات، پرسش و پاسخ، گفتگو بین کاربران

کلیه کاربران کرویا از جمله مهمان در برخی از قسمت های سیستم و کاربران رسمی در کلیه بخش های سیستم حق ارسال و ثبت نظرات، پرسش و پاسخ خود را توسط بخش دریافت نظرات خواهند داشت. کلیه کاربران تایید می کنند که از هر گونه اظهار نظر تند و توهین آمیز در مورد دیگر کاربران یا مجموعه کرویا پرهیز کرده و کرویا این حق را برای خود قائل است که پیام های دریافتی را ترتیب نظر بدهد یا ندهد و یا به حذف آن اقدام کند.

 امکان ثبت نظرات، پرس و پاسخ به صورت عمومی‌ یا به صورت اختصاصی در هنگام بازدید از صفحات تجاری، پرسش و پاسخ مستقیم در هنگام ارسال و دریافت استعلام کالا یا خدمات برای کاربران امکانپذیر است و بدون در نظر گرفتن این که گفتگو های رد و بدل شده به صورت خصوصی یا عمومی صورت گرفته یا خیر، کرویا این اختیار را خواهد داشت که بر کلیه محتویات تبادل شده نظارت داشته و در صورت مشاهده یا گزارش شکایت از کاربران با شخص خاطی طبق قوانین و مقررات برخورد کند.

هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی و تایید کارشناسان، نظرات خود را مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه به نمایش در نمی‌آیند. کرویا در مورد درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نمایش نظرات کاربران به‌هیچ‌ وجه به معنی تایید فنی کرویا درباره‌ محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

همچنین کلیه کاربران تایید می کنند که نظرات ایشان بر پایه قوانین و مقررات ذیل نوشته و انتشار یافته است:

 • نظرات به زبان فارسی بوده و از فونت و کیبورد فارسی استفاده شود. از کاراکترهایی به جز حروف و کاراکتر های رایج، فضای خالی (Space) بیش از حد، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه و استفاده از شکلک اموجی در متن خودداری کنید.
 • بهتر است نظرات شما حاوی عنوان مناسب و مرتبط با متن درج شده باشد.
 • نقد کاربران باید منصفانه و بر پایه نقاط ضعف و قوت خدمات دریافتی یا محصول مورد نظر باشد و می بایست برگرفته از تجربه شخصی تهیه و تنظیم شده باشد و از بزرگ نمایی و مبالغه مزایا یا معایب آن خودداری گردد.
 • با در نظر گرفتن آن که محصولات و خدمات معرفی شده تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند می بایست نقد و بررسی ها با توجه به قیمت و شرایط آن باشد.
 • مطالب می بایست کوتاه و گزیده باشند و از انتشار مطالب غیر ضروری جهت احترام به وقت بازدید کنندگان خودداری فرمایید.
 • توجه داشته باشید بخش نظرات و پرسش و پاسخ دو بخش مجزا از هم می باشند، پس از طرح سوال و راهنمایی در بخش نظرسنجی خودداری فرمایید.
 • کاربران موظفند نظرات خود را به صورت محترمانه و بدون توهین بیان کرده و از کلمات نامناسب استفاده نکنند که در غیر این صورت پیام آنها ارسال نشده و می تواند در مواردی شامل تعلیق یا مسدود شدن حساب کاربری آنها بشود.
 • کلیه کاربران حق دارند به شرط رعایت قوانین نظرات خود را بیان نموده و با در نظر گرفتن این موضوع اگر نظری از دید شما نادرست یا دور از واقعیت بود، شما این حق را نخواهید داشت که شخص مورد نظر را مخاطب قرار داده و به وی اعتراض کنید.
 • نموداری جهت نوسانات قیمت تعیین گردیده و شما می توانید از طریق آن در مورد تغییرات آگاه شوید. شما مجاز نخواهید بود مبلغ یا سوالی در این باره در بخش نظر خواهی ایجاد کنید.
 • ایجاد لینک ایمیل و متون ارجایی به سایت های دیگر یا پست الکترونیک،‌ شبکه های اجتماعی در بخش نظرات ممنوع می باشد.
 •  نظراتی که مرتبط با محصول یا خدمات مورد نظر نباشند به نمایش در نخواهند آمد و حذف خواهد شد.
 • کاربران می توانند نقد و نظرات خود را در مورد کرویا در بخش مربوط به این کار انجام داده و ارسال این نظرات در قسمت های دیگر مجاز نخواهد بود.
 • لطفا در نظر سنجی از صحت مطلبی که می نویسید اطمینان حاصل کنید و از نشر شایعات و مطالبی که مطمئن نیستید خودداری کنید.
 • نظرات خود را از لحاظ نگارشی بررسی نموده و از نوشتن کلمات محاوره ای تا حد ممکن خودداری کنید.

عدم تأیید کاربران

کرویا سعی دارد با بررسی و نظارت همه جانبه بر روی محتوا و کاربران توسط کارشناسان و ناظران خود صحت و سلامت سیستم خود را با کمترین خطا تامین نماید، با این حال کرویا هیچ گونه تایید و سفارشی در مورد صحت محتوا، گواهینامه ها و تاییدیه ها، هویت و دیگر مواردی که مربوط به کاربران خود می باشد را نمی کند و مسئولیت هر عملی در سیستم کرویا و خارج از به عهده خود کاربران خواهد بود.

تخلف از قوانین، تعلیق یا مسدودیت حساب کاربری

کرویا در هر زمان و بر طبق قانون و مقررات خود در صورت مشاهده هر گونه عملی که بر تضاد قوانین و مقررات خود و کشور جمهوری اسلامی ایران به طور قاطعانه برخورد خواهد کرد. این برخورد ممکن است از تعلیق حساب کاربری تا مسدود سازی حساب کاربری به صورت موقت یا دائمی بدون اطلاع قبلی، حذف محتوا، پست ها و کلیه مطالب و همچنین کاهش امتیاز و در نظر گرفتن جرایم و همچنین در موارد که نیاز باشد جهت پیگیری های قانونی و اعمال مجازات همکاری های لازم را با مراجع قضایی به عمل خواهد آورد. همچنین در صورت مسدود سازی حساب کاربری از اعتبار ریالی موجود در حساب نخواهید توانست استفاده کرد و غیر قابل بازگشت خواهد بود.

ضمانت و گارانتی

کرویا به همین شکل که مشاهده می کنید (بدون هیچ ضمانت و گارانتی چه به صورت ضمنی و چه صراحتا) در اختیار و دسترس شماست و این مجموعه و تمامی زیر مجموعه های ما همراه با شرکت های وابسته و کار کنان کرویا ، به هیچ وجه خدمات و امکانات خود، ارائه اطلاعات به نحو امن و بدون اشکال را در داخل و خارج از این سیستم در رابطه با کامل بودن اطلاعات، کیفیت و دقت و مرغوبیت برای کاربران خود و هیچ شخص دیگری گارانتی و ضمانت نمی کند. ضمناً هرگونه اطلاعاتی که از طریق کرویا و پلتفرم آن به دست شما می رسد، هیچگونه ضمانت و گارانتی برای کرویا ایجاد نمی کند.

مسئولیت ها و محدودیت ها

شما تمامی خطرات ممکن به دلیل دسترسی به سیستم چه از لحاظ محتوا و چه از لحظات خدمات جانبی آن که توسط کرویا ،‌ کاربران آن و برنامه نویسان و هر شخصی که به طریقی در تهیه و ایجاد این مجموعه دست داشته را پذیرفته و هیچ گونه مسئولتی بابت هر گونه آسیب به شما از جانب کرویا وجود نخواهد داشت و تمامی مسئولیت ها به عهده خود شما خواهد بود. ممکن است مواردی چون از دست رفتن اطلاعات، ایجاد خلل یا آسیب به سیستم های کامپیوتری شما، هزینه های پرداختی به کرویا یا معاملات فی ما بین کاربران جهت دریافت کالا یا خدمات، آسیب های روحی و جسمی وارد شده به شما یا همکارانتان ناشی از قوانین و مقررات کرویا ، هر گونه ملاقات و دیدار با دیگر کاربران کرویا و هر گونه مورد دیگری که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دلیل استفاده از خدمات کرویا باشد به عهده خود شما خواهد بود.

شکایات و رسیدگی به آن

در بسیاری از قسمت های مختلف سیستم امکان گزارش و شکایت برای کاربران فراهم شده این شکایات می تواند در خصوص محتوایی که هر یک از کاربران اعم از کاربر مشتری، تجاری و کارشناسان زیر مجموعه یک کاربر تجاری ایجاد کرده اند بوده و در قسمت های مختلف از جمله زمانی که مشاهده می کنید شرح و توضیحاتی نادرست، قیمت ها خلاف واقع، نظرات، پرسش ها و پاسخ ها دارای ایراد یا مشکلی است و … با انتخاب این گزینه آنها را اطلاع رسانی و گزارش کنید. کرویا هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشاجره بین افراد و کاربران نخواهد داشت ولی با این حال نظارت همه جانبه بر فضای تبادل اطلاعات کاربران خود خواهد داشت و در صورت تخطی از هر یک از قوانین برخورد جدی خواهد کرد. مسئولیت هر شخص و کاربر به عهده خود همان کاربر بوده و در صورتی که کاربرانی را به عنوان زیر مجموعه در پروفایل تجاری خود به ثبت و معرفی رسانیده اید مسئولیت هر یک از رفتار و صلاحیت ایشان به غیر از خودشان به کل مجموعه و خودتان به عنوان مدیریت اصلی که حساب تجاری رو ایجاد و مدیریت می کند نیز خواهد بود. کرویا بنا به صلاحدید خود و حفظ امنیت و سلامت سیستم کلیه گزارش ها را بررسی کرده و نسبت به شکایات اقدامات لازم را انجام می دهد. اما هیچ گاه ملزم به پاسخ و گزارش به شخص شکایت کننده نخواهد بود و کلا مسئولیتی در قبال این موضوع بر ما نیست.

همچنین کلیه مشکلات و دعاوی که فی ما بین اعضای کرویا در داخل یا خارج از فضای مجازی صورت پذیرد از عهده و مسئولیت کرویا خارج است و تنها کرویا بر پایه اهداف خود سعی بر ایجاد فضا و خدماتی جهت شناخت و سهولت در امر معرفی ارائه دهندگان خدمات و کالا و متقاضیان به یکدیگر داشته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم هیچ کاربری را تایید نمی کند.

اختلافات میان کاربران

بدیهی است در مواردی میان کاربران دعوا و اختلافی پیش آمده که در این خصوص کرویا هیچ گونه دخالت و مسئولیتی نداشته و هیچ گونه شکایتی را از سوی کاربران قبول نخواهد کرد ولی با این حال برای کسب رضایت و سلامت سیستم توسط نظارت بر عملکرد کاربران توسط کارشناسان و ناظران مجموعه و همچنین گزارش کاربران موارد فوق را بررسی و در صورت نیاز اقدام به جریمه فرد یا افراد خاطی بر طبق قانون و مقررات خود خواهد کرد.

اختلافات میان کاربران و کرویا

کرویا و کاربران به صورت مشترک موافقت و تأیید می کنند که قوانین زیر به طور کامل بر روابط حقوقی بین شما و ما در رابطه با حکم و نظر داوری مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران تأثیر گذار می باشد:

 • حل اولیه دعوا و اختلافات و مصالحه: اکثر اختلافات و مشکلات را می توان بدون نیاز به مراجع قضایی برطرف کرد.به همین دلیل هر دو طرف تایید و توافق می کنند که حل مساله پیش آمده را در وهله اول و به صورت مستقیم از طریق واحد پشتیبانی کرویا برطرف کنند، و در این زمینه، فرصت بیان نظرات به هر دو طرف داده می شود.
 • نیاز به داوری و رجوع به مراجع قضایی: اگر هر یک از طرفین دعوا از زمان آغاز و طی یک ماه به توافق و صلح نرسیدند، هر یک از آنها می توانند در مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقامه دعوا اقدام کنند. و بر طبق آن، شما می پذیرد که هر گونه شکایت بر علیه کرویا باید در در شهر تهران و دادگاه های انقلاب اسلامی انجام بگیرد.

قوه قهریه

کلیه شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی مورد قبول و اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کرویا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

تماس با پشتیبانی

هر گونه سوال، اظهار نظر و پیشنهادی در خصوص این شرایط، قوانین و یا بخش های دیگری از این وب سایت و نرم افزار های جانبی کرویا را می توانید توسط آدرس support@keroya.ir و یا از طریق بخش پشتیبانی آنلاین یا تلفن های موجود تماس حاصل فرمایید.