عصاره خوراکی گیاه فراسیون
تاثیرات هورمونی عصاره فراسیون

 

تنظیم هورمونها ی جنسی زنان با درمانهای گیاهی

درمان مشکلات جنسی بانوان

امروزه با شیوع زندگی صنعتی برخی اختلالات هورمونی در بدن  در حال افزایش است از جمله مهم ترین اینها هورمون های جنسی در بدن بانوان است ، جستجو در طبیعت برای درمان اینگونه اختلالات بدون عارضه در حال انجام است به نحویکه شاخه ای  از داروشناسی جدید  بنام  Gynecological herb   به شناخت اینگونه از ترکیبات می پردازد ، بی شک یکی از این منابع طبیعی برا درمان گیاهی و سنتی اختلات هورمون در بدن زنان مربوط به گیاه فراسیون سفید می باشد.ما می خواهیم در این مقاله با شما از تاثیر عصاره فراسیون بر روی سطح هورمون های جنسی زنان صحبت کنیم.

  تاثیرات فراسیون بر سطح هورمون LH

مشکلات هورمونی بانوان
درمان گیاهی تنظیم هورمون LH با عصاره گیاه فراسیون

در ابتدای دوره جنسی (که با خونریزی همراه است) غده هیپوفیز پیشین، هورمون LH و FSH را به خون می‌ریزد که این دو هورمون باعث ترشح هورمون استروژن از یکی از فولیکولها می‌شود.

در سندرم تخمدان پلی کیستیک میزان این هورمون در آزمایش خون بالا می رود.

نتایج از حاصل از تحقیق نشان می دهد که مصرف عصاره الکلی گیاه فراسیون سفید باعث کاهش سطح این هورمون در بدن بصورت معنی داری میگردد که مربوط به مواد موثره از جنس فلاونوئید ها نظیر Apigenin می باشد که بخوبی در عصاره این گیاه استخراج میگردد.

تاثیرات فراسیون بر روی سطح هورمون تستوسترون

داروهای درمان مشکلات هورمونی بانوان
عصاره فراسیون بر کاهش هورمون تستوسترون

تستوسترون (به انگلیسی: Testosterone) از هورمونهای استروئیدی مهم موجود در بدن پستان‌داران ازجمله انسان (در هردو جنس) می‌باشد که اثرات آندروژنیک (جنسیتی) و آنابولیک (سازنده، رشد دهنده) دارد.

از جمله عوارض تخمدان پلی کیستیک در بانوان بالا رفتن میزان این هورمون از حد طبیعی می باشد که می تواند عوارضی از قبیل پرموئی و ایجاد صفات مردانه باشد ، مطابق با نتایج تحقیقات بدست آمده مصرف عصاره گیاه فراسیون سفید می تواند منجر به کاهش این هورمون از طریق کاهش میزان کلسترول در بدن گردد و بخوبی عوارضی نظیر موهای زائد را از بین ببرد.

تاثیرات فراسیون بر روی هورمون استرادیول

درمان اختلالات هورمونی بانوان
درمان اختلال هورمون استرادیول با عصاره فراسیون

استرادیول یا ۱۷β-estradiol یکی از هورمونهای جنسی اصلی در زنان است.

این هورمون با اتصال به گیرنده استروژنی در سیتوپلاسم، باعث افزایش میزان ساخته شدن DNAو RNA و پروتئینهای دیگردر بافت هدف می‌شود.
همچنین در هیپوتالاموس میزان
آزاد شدن GnRH تحت تاثیر استروژن کاهش پیدا می‌کند و در غده هیپوفیز آزاد شدن FSH
و LH
کاهش می‌یابد.

مطابق نتایج بدست آمده ترکیبات کلی موجود در عصاره فراسیون سبب مهار آنزین آروماتاز و باعث کاهش تبدیل تستوسترون به استرادیول میگردد و نیز از طریق کاهش سطح کلسترول به کاهش تولید این هورمون کمک می کند.

مطابق با نتایج به دست آمده توسط گروه کرویا مصرف عصاره فراسیون طی مدت بیست روز الی یکماه بصورت خوراکی می تواند در تنطیم هورمونها جنسی زنان نقش موثری را اعمال نماید.

تهیه و تنظیم : گروه کرویا

منبع مورد استفاده :http://tmuj.iautmu.ac.ir/browse.php?a_id=808&sid=1&slc_lang=fa

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *