درمان کبد چرب بدون دارو

دستور العمل درمان کبد چرب بدون دارو

بسیاری از افراد، کبد چرب را به عنوان بیماری ای با درمان سخت می بینند. درست است، اگر نسبت به آن بی تفاوت باشید یا اجازه دهید این بیماری رشد کند ممکن است درمانی سخت و عوارضی جدی پیش رو داشته باشید. اما در اینجا به راهکارهایی برای افرادی که می خواهند با اصلاح سبک زندگی بیماری خود را درمان کنند، به دستورالعملی خانگی برای درمان کبد چرب بدون دارو می پردازیم.

درک بیماری کبد چرب

کبد عضوی در بدن است است که وظیفه های مختلفی دارد. یکی از این وظیفه ها ذخیره چربی در بافت خود است. زمانی که شما هر یک از رفتار های زیر را داشته باشید ممکن است این میزان از حالت تعادل خارج شود:

  • بارداری در بانوان
  • دیابت تیب 2 و سندرم متابولیسم
  • مقاومت انسولین
  • اضافه وزن و چاقی
  • کاهش وزن سریع
  • آلودگی به سموم مختلف و عوارض برخی دارو ها و…

برای اطلاعات بیشتر: 6 دلیل برای ابتلا به کبد چرب و راهکار پیشگیری

در صورتی که به هر دلیلی به این بیماری دچار شده باشید، می توانید با اصلاح سبک زندگی و بدون نیاز به داروهای شیمیایی کبدچرب خود را درمان و کبد خود را پاکسازی کنید.

درمان کبد چرب بدون دارو

نیازی به درمان های پر هزینه و پر عوارض شیمیایی نیست. راهکارهای زیر می تواند شما را از شر این بیماری رها کند. لازم به رعایت تمامی موارد زیر نیست. شما با استفاده از تعدادی از روش های زیر می توانید به راحتی این بیماری را درمان کنید.

پرهیز از مشروبات الکلی

مشروبات الکلی با مسموم کردن کبد، شما را دچار به بیماری کبدچرب الکلی می کنند. بهتر است هرچه سریعتر از اعتیاد به این نوشیدنی را درمان کنید تا کبد شما مجالی برای بازسازی خود داشته باشد.

درمان یا کنترل بیماری های پیش زمینه ای

در صورتی که بیماری پیش زمینه ای مانند سندرم متابولیسم، دیابت تیب 2 یا مقاومت انسولین و… دارید، با پزشک متخصص مشورت کنید و نسبت به درمان و کنترل این بیماری های اقدام کنید.

رعایت ممنوعیت های غذایی

پرهیز جدی از غذاهای آماده و سرخ کردنی، پرهیز شیرینی ها، قند ها، نوشابه های شیرین، کنسرو ها و….

اضافه کردن خوراکی های مفید

طبق تحقیقات برخی از خوراکی ها تاثیر سازنده ای در کاهش چربی کبد و پاکسازی آن دارند. این خوراکی ها شامل روغن زیتون بکر، آواکادو و آجیل ها هستند. سعی کنید روغن های معمول را با روغن زیتون جایگزین کنید. استفاده از خاکشیر با آب ولرم و مقداری لیموی تازه بصورت ناشتا می تواند تاثیر خوبی در پاکسازی کبد داشته باشد.

برخی خوراکی ها را نیز می توانید برای پاکسازی کبد خود وارد روتین غذایی خود کنید، این خوراکی ها شامل زنجبیل – زردچوبه – قارچ – کاهو – زنبق – جلبک دریایی – کلم بروکلی – کلم بروکسل – نارگیل – ریشه گیاه بابا آدم – چای سبز – گیاه خار مریم – اکیناسه – کاسنی – برینگراج – بومی آملا می باشد. از این موارد در حد تادل می توانید استفاده کنید.

کاهش وزن و چربی شکمی

بیش از 70% افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند، دچار کبد چرب هستند. در نتیجه اقدام سریع برای درمان چاقی شکمی از اقدامات مهمی است که باید انجام دهید. نکته مهم در این مورد اینجاست که افرادی که وزن طبیعی دارند اما چربی شکمی (چربی مازاد پهلو ها و شکم) دارند نیز به کبد چرب مبتلا می شوند. در نتیجه در صورتی که چربی شکمی دارید برای درمان آن اقدام کنید.

ورزش

بدون شک، ورزش کردن علاوه بر طول عمر از طیف گسترده ای از بیماری ها جلوگیری میکند. لازم است برای حفظ سلامتی خود و بویژه کمک به درمان کبد چرب روزانه حدود 30 دقیقه پیاده روی تند کنید. دقت کنید این میزان بین 25  تا 30 دقیقه باشد تا برای روزهای بعدی مانع چربی سوزی نشود.

در صورتی که شرایط پیاده روی را ندارید در منزل به ورزش های ایروبیک اقدام کنید. می توانید با جست و جو در اینترنت فیلم های خوبی برای این ورزش ها در خانه پیدا کنید که بسیار موثر و مفید هستند.

استفاده از عصاره درمانی آرتیشو

در صورتی که کبد چرب دارید و مایلید سریعتر کبد چرب خود را درمان کنید، می توانید از بسته درمانی کبد چرب شرکت کرویا استفاده کنید. این محصول درمانی عصاره گیاه آرتیشو می باشد که می تواند در یک دوره درمان یک گرید از کبد چرب شما را درمان کند.

اطلاعات بیشتر: آشنایی با بسته درمان کبد چرب کرویا با عصاره آرتیشو

منبع: سایت Healthline

با تشکر، گروه کارشناسان کرویا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *