بوی بد بدن
ساده ترین روشهای برای بوی بد بدن

بوی بدن چیزی است که تقریبا همه ما تجربه کرده ایم، چون معمولا عطر و بوی ناخوشایندی است که وقتی به دلیل فعالیت بدنی و یا گاهی اوقات وقتی که عصبی می شویم اتفاق می افتد و همه را عاصی می کند . منبع اصلی بو معمولا در زیر بغل است اما خوشبختانه معمولا با استفاده منظم از صابون ها و دئودورانت ها کنترل می شود. با این حال، در شرایط خاص، بوی بدن می تواند یک مشکل مزمن باشد، و این بیماری از نظر پزشکی به عنوان برومیدروز شناخته می شود. در حالی که در طول دوره پس از زایمان یک پدیده بسیار رایج است، در موارد خاص می تواند سالها طول بکشد که می تواند به طور جدی بر کیفیت زندگی یک فرد تأثیر بگذارد.

علل بوی بدن

یکی از علل شایع بوی بدن، بهداشت شخصی بد است که می تواند به راحتی هر روز با اسکراب با صابون و همچنین استفاده از دئودورانت ها حل شود. با این حال، غذاهای خاص نیز می توانند منجر به بوی بدن شوند، به عنوان مثال، ماهی، سیر، زیره سبز  و غذاهای رایج که می تواند منجر به بوهای ناخوشایندی از پوست ما شود.

بوی بدن می تواند به علت حضور باکتری های خاصی در پوست ما رخ دهد. هنگامی که ما بیدار می شویم، این باکتری ها به سرعت رشد می کنند و مواد شیمیایی را آزاد می کنند که منجر به بوی ناخوشایند می شود.

افرادی که در معرض برومیدروز هستند بوی متعفن  و ناخوشایند ای را بدون در نظر گرفتن میزان استفاده از دئودورانت و عطر، تولید می کنند. این به دلیل مقدار بالای باکتری روی پوست است که اغلب به علت بهداشت نامناسب است اما همچنین می تواند به علت اختلالات متابولیکی یا مصرف داروهای خاص یا سموم موجد در بدن که نموز پاکسازی نشده اند رخ دهد.

استعداد ژنتیکی برای این غلظت باکتری های بالاتر نیز یکی از دلایل پیشگیری از برومیدوز  است. اگر شما فکر می کنید که این نوع بوی بدن را دارید، می توانید از مواد ضد عفونی زبیعی یا گیاهی استفاده کنید. همچنین برخی از داروهای خانگی ساده وجود دارد که می توانید از آن برای کنترل بوی بدن استفاده کنید و آن را برای خود و کسانی که در اطراف شما هستند  قابل تحمل تر کند !!
درمان های خانگی و درمان های طبیعی برای بوی بدن

بهبود بوی بد عرق و بوی بدن  با سرکه سیب

سرکه سیب
سرکه سیب برطرف کننده بود بد بدن

سرکه سیب  در صورت استفاده می توان بعنوان جایگزین دئودورانت قرار می گیرد زیرا باعث کاهش pH پوست می شود. باکتری ها نمی توانند در مناطقی با pH پایین زندگی کنند.

سرکه  سیب را به عنوان دئودورانت طبیعی استفاده کنید و باکتری ها را از بین ببرید و از شر بوی بد خلاص شوید . سرکه سیب سرکه را قبل از دوش گرفتن 3-5 دقیقه هر روز مصرف کنید.

در اینجا دو مورد مربوط به بوی بدن وجود دارد:

بوی بد دهان: در این مورد با غرغره مخلوط سرکه سیب با ابگرم می تونید از شر بو دهان خلاص بشید.

دمنوش مریم گلی
دمنوش مریم گلی و درمان بوی بد عرق

مریم گلی طبی  دارای خواص ضد عرق طبیعی است. مریم گلی راه عالی  و شناخته شده برای کاهش بوی بدن است. مریم گلی  کمک می کند تا مقدار عرق و بدبویی را تا ا ازه زیادی کاهش دهد . 1 و نیم قاشق چای خوری برگ خرد شده را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و حدود 10 دقیقه دم کرده و دوبار در طول روز بنوشید،
شما همچنین می توانید چای مریم گلی خنک شده را مستقیما به مناطق پوستی که باعث بوجود آمدن بوی بدن می شوند مانند زیر بغل بزنید و به سادگی از اسفنج یا پارچه استفاده کنید، اجازه بدهید آن را بر روی پوست نشسته تا زمانی که خشک شود، و سپس دوباره  انجام . بعد از آن دومین بار خشک شود،

استفاده از  رزماری برای بوی بد  بدن

رزماری
رزماری و بوی بد عرق

رزماری، یک گیاه شناخته شده در جهان است که در نواحی مدیترانه ای  وجود می آید، به دلیل اثر ضد باکتریایی آن، یک کنترل بو عالی به شمار می رود . به علاوه بر بوی دلپذیر نیز این گیاه (که می تواند به عنوان یک محرک حافظه مورد استفاده قرار گیرد.، همچنین برای پاک  کردن معده استفاده می شود. اضافه کردن رزماری به رژیم غذایی به عنوان یک چای باعث می شود تا دستگاه گوارش شما را از بین ببرد و به دلیل خواص ضد عفونی کننده آن هر نوع میکروارگانیسم نامطلوب بر روی پوست را از بین می برد. 8 تا 10 قطره روغن اسانس را در یک  فنجان  آب قرار دهید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

تنظیم و نشر : گروه کرویا www.keroya.ir

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *