مقل ازرق

مقل ازرق، از کاربرد تا روش مصرف (مقاله جامع)

مقل ازرق
تصویری از مقل ازرق با کیفیت به همراه یک شیشه عصاره مقل ازرق

مقل یا مقل ازرق چیست؟

کلمه مقل مشترکا به دو نوع دارو اطلاق می گردد. اولی: مقل مکی، که میوه نوعی درخت است و فعلا در موردش صحبت نمیکنیم. دیگری مقل یهود، که اطبای زمان ما آن را مقل ازرق می نامند. که دو نوع از آنرا می شناسیم که یکی از آنها را صقلی می نامیم و دیگری را عربی.

معرفی انواع مقل ازرق بصورت نموداری

مقصود ما از مقل یهود، صمغی است که در کشور مغرب می روید و رنگ آن آبی است. (در زیر نور آفتاب به رنگ آبی می زند). مقل صقلی رنگش سیاه بوده و از نوع عربی نرم تر است.

تشخیص مقل ازرق با کیفیت و اصل

بهترین کیفیت انواع مقل آن است که از سنگ و خار و خاشاک پاک باش. و قوامی شبیه آدامس (منظور شیره سقز) داشته باشد. طعم مقل تلخ است و هرچه کهنه تر باشد تلخ تر شده و تیزی و تندی آن بیشتر می گردد.

مقل اصل، به راحتی در مایعات حل گردد (البته این صمغ به طور کامل حل نمی شود منتهی مقداری از آن در محلول آبی یا آبی الکلی و یا بزاق دهان حل شده و بطور موقت شیری رنگ می شود و از این خصوصیت فیزیکی می توان پی به انواع اصلی و تقلبی آن برد).

درک مزاج و طبع مقل ازرق

مقل یهود به علت وجود هوائیت زیاد و حرارت سوخته جزء خاکی -که سبب تلخی آن است – به تردید مزاج گرمی دارد و نیز حتما محلل و ملطف است. و نیز به خاطر وجود چربی موجود در آن (در ظاهر مقل در موقع لمس مقداری چربناکی احساس می گردد) حتما ملین است.

به خاطر هوائیت موجود در آن خشکی آن خیلی زیاد نیست. در نتیجه خشکی زیادی در بدن ایجاد نمی کند. البته هر مقدار کهنه تر بشد خشک کنندگی اش بیشتر می شود. چون در حین کهنگی خاصیت تحلیل آن بیشتر شده و خشکی اش بیشتر می گردد. و نیز به خاطر اینکه در حین کهنه شدن مائیت آن کمتر شده و جزء آتشین بیشتر می گردد. و طعمش میل به تندی و تیزی می کند و نیز نرم کنندگی اش کمتر می گردد.

خواص مقل ازرق

قطعا این دارو  لایه بردار (جلاء) و باز کننده است، زیرا تلخی موجود در آن گواه است. حتما تسکین دهنده درد هست؛ به خاطر تحلیل مواد موجود در اعضاء درد ها را ساکت می کند. و حتما پزنده فضولات (مواد دفعی بدن) نیز می باشد.  به خاطر حرارت موجود در آن بطور جدی می تواند برای ورم ها (داخلی و خارجی ) بسیار مفید باشد. (به خاطر خاصیت پزندگی، دردها را تسکین میدهد و ورم ها را درمان میکند ). و نیز خون جامد را روان کرده و به همین خاطر در پاکسازی عروق بی نهایت می تواند موثر باشد.

بی تردید باز کنندگی مقل در اوج خودش است. زیرا وجود سه خاصیت لایه برداری، تحلیل و تلطیف را با خود دارد. و تلطیف آن همراه با نفوذ کنندگی است. (به خصوص کهنه آن، چرا که همراه با تلخی ، تندی هم پیدا می کند). باز کنندگی مقل، قوی بوده و بدون شک مدر بول (ادرار آور) است. به خاطر تلخی اش بدون شک به شدت لایه بردار و پاک کننده است.  نفوذ کننده به شدت بوده و بدون شک سنگ شکن بی نظیری هم خواهد بود.

تاثیر  مقل برای اعضای فوقانی  بدن و اعضای سینه

مقل به علت زیادی خاصیت نرمی بخشی و حل کنندگی اش برای حل کردن و از بین بردن اورام (ورم ها) سفت بسیار مفید است.

خصوصاً اگر با آب بزاق شخص در حالت روزه داری یا  شخص در حالت ناشتا مخلوط گردد و سپس قورت داده شود. (به سبب این است که آب بزاق شخص در وقت روزه داری علت بالا بودن حرارت سبب بالا رفتن حرارت دارو شده  و خاصیت نرمی بخشی آن را افزایش می دهد).

و نیز ورم های سخت و سرد را از بین میبرد  به خصوص ورم های داخل بدن را و اگر با سرکه مخلوط گردد سعف (خشک ریشه یا زخم های مزمن موجود بر سر) را به صورت مصرف ضمادی از بین می برد. مصرف خوراکی آن به عنوان یک دارو  برای قطع ریزش رطوبات (نزلات)  از سر به چشم  استفاده می گردد.

به خاطر جوهر لطیفی که دارد قدرت نفوذ به داخل سینه را داشته و در صورت تداوم مصرف تاثیر آن بر  اعضای موجود در قفسه سینه قوی است و به همین خاطر جهت رفع سرفه های کهنه بسیار مفید و اثرگذار است.

 خواص مقل ازرق برای ریه

به خاطر خاصیت نرمی بخشی  و ایجاد حالت پختگی که در ماده می کند و نیز به همین خاطر برای تنگی نفس و آسم  و انتصاب نفس (بیماری که انسان قادر به نفس کشیدن نیست مگر آنکه راست نشسته گردن  راست کرده   و سر را بالا کند) و مجاری ریه را باز می کند.

همه اینها به خاطر ایجاد پختگی است که در مواد ایجاد کننده بیماری می کند و نیز خروج خلط را با سرفه تسهیل می‌کند و هر آنچه زخم  عفونت و چرک در ریه  باشد را دفع می کند. به همین خاطر جهت زخم های موجود در سینه و ریه بسیار مفید است و برای ورم های موجود در قصبه الریه ( اندام غضروف مانند موجود در ریه) نیز مفید می باشد ودرد های موجود را  نیز  به خاطر از بین بردن عوامل بیماری زا از بین می برد و نیز درد های موجود در سینه و پرده های ریه را ساکت می کند.

خواص مقل برای زیر چشم و پوست

به خاطر قدرت نرم کنندگی و تحلیل خون جامد زیر چشم ها (کبودی زیر چشم) در نواحی دیگر پوست را برطرف میکند و  نیز سایر لک های شبیه به این را نیز برطرف می کند. اگر با  روغن و شیره انگور و مقداری عرق نعنا مخلوط گردد، پف و ورم در قسمت های مختلف پوست را از بین می برد. اگر با بزاق شخص روزه دار مخلوط گردد سردرد و درد در پلک را از بین میبرد. ونیز سفیدی موجود در پلک را می کشد.

تاثیر مقل بر گوارش و اندام های دفعی بدن

معرفی برخی از خواص گوارشی مقل ازرق

مقل ازرق با  قدرت تحلیل(حل کنندگی یا از بین برندگی)  و نرم کنندگی اش ورم های موجود در معده را از بین برده و ورم های موجود در کبد و روده ها نقاط دستگاه گوارش را به خوبی از بین می برد. دل پیچ را ساکت کرده و نیز بادشکن قوی به شمار می رود. ناحیه مقعد را به خوبی تقویت کرده و برای زحیر( نوعی بیماری روده ای) مفید است.

از خصوصیات این دارو این است که ورم ها (کیست ها)، درد تخمدان و بیضه ها را از بین میبرد. وقتی خورده شود بلغم را دفع می کند  و میزان مصرف آن یک تا دو درهم است البته اگر به تنهایی مصرف گردد اگر همراه با سایر داروها مصرف گردد این میزان به نصف درهم کاهش می یابد.

از دیگر خواص آن مدر بودن و قاعده آور بودن آن است (خاطر خاصیت بازکنندگی ای یا تفتیح). سنگ کلیه را با لایه برداری و نفوذ کنندگی( به خاطر حضور مواد تلخ آن) از بین می برد. (در این مورد کهنه ان بهتر عمل میکند – به خاطر زیاد تر بودن گرمی و گزندگی اش). گفته می‌شود که قدرت جنسی را نیز زیاد می کند.

زایمان را راحت کرده و جنین را بیرون می فرستد( مصرف به صورت فرزجه). و این خواص را با خوردن و یا دود دادن اش نیز به خوبی انجام میدهد. انسدادهای موجود در کلیه و مثانه را نیز به خوبی باز می‌کند. اگر به صورت خارجی بر روی بواسیر گذاشته شود دانه های بواسیری را به خوبی برطرف می کند.

اگر مقل  در شیره انگور پخته شود برای بواسیر و زگیل مناسب است و به خاطر خاصیت نرمی بخشی که دارد برای از بین بردن واریکوسل(ادره الماء) مفید بوده و دهانه رحم را اگر بسته شده باشد به خوبی باز می‌کند و نیز میلان رحم(  جابه جایی رحم که ممکن است  افتادگی رحم نیز در بر بگیرد) و نیز جهت انضمام رحم(  چسبندگی رحم)  نیز مفید است.

به خاطر خاصیت خشک کنندگی و پاک کنندگی  و قاعده آوری رحم را به خوبی پاک و تمیز میکند  و نیز مثانه را به خاطر خاصیت ادرار آوری پاک میکند و نیز خون حیض بند آمده به سبب احتباس اخلاط غلیظ( امتلا اخلاط)  باز می کند. به خاطر خصوصیت لطیف کنندگی و باز کنندگی فضولات غلیظ گیر افتاده  در روده بزرگ را پاک کرده و باعث سهولت دفع می شود. تب موجود در اطفال را  به تنهایی از میان می برد ونیز ورم  بیضه را به خوبی در همه سنین برطرف میکند.

کاربرد و خواص دیگر مقل ازرق

خاصیت نرمی بخشی برای سختی و سفتی همه اندام های بدن مفید است  به خصوص سفتی اعصاب و به خوبی آنها را گرم میکند انسداد های عصبی را خوبی باز کرده ورم های سفت و قدیمی و  سوداوی را به خوبی درمان میکند(ورم های خارجی و داخلی).

مصرف  خوراکی مقل  جهت گزش گزندگان، کزاز  و بادهای غلیظ و سفتی روده  و سایر اندام ها مفید است  اگر با آب گرم نوشیده شود و بر روی ورم های سفت  ضماد شود  آنها را نرم میکند.

از جمله خواص دیگر مقل  بهبود طاعون است  و گفته می شود که چاق کننده است و این البته به خاطر خاصیت غذایی  آن نیست  بلکه به خاطر ایجاد نرمی است. اگر مقل  ساییده شده و با آب باقلا پخته شود و موضع زگیل با آن شسته شود و این عمل تکرار گردد زگیل را برطرف میکند و نیز جهت فتق مناسب است.

بهترین روش استفاده از مقل ازرق

مقل به علت سنگینی، هضم طولانی و سختی دارد. از این رو شیره آن (در طب نوین به روش عصاره گیری) بهترین روش استفاده آن است. طی پژوهش های انجام شده در پارک علم و فناوری در بستر شرکت دانش بنیان کرویا، بهترین روش عصاره گیری از مقل ابداع شده است. بطریق آن مقل خالص و بدون آلودگی که برای معده به راحتی قابل هضم است، تهیه شده است.

این محصول تحت عنوان “عصاره مقل ازرق کرویا” قابل تهیه کردن است. برای سفارش از طریق سایت به این صفحه مراجعه کنید یا روی عکس عصاره مقل ازرقِ بالا بزنید.

96 دیدگاه ها
 • ایمانی پاسخ
  مارس 12, 2024

  سلام وقت بخیر .من کمخونی و رماتیسم دارم .داروی سودابر رو هم استفاده میکنم و داروی خون (مثل ازرق )هم اضافه شد که نوشته بعد از صبحانه .و سبزیجات استفاده نشود .یکنفر به من گفت این دارو رو با آب هویج بخور .میخواستم بپرسم منع میوه و سبزی برای خام هست یا پخته؟ و اینکه اگر یک روز این دارو مصرف نشه میشه میوه مصرف بشه یا کلا در طول دوره مصرف دارو ممنوعه ؟سپاسگزارم

 • میعاد پاسخ
  ژانویه 20, 2024

  سلام .آیت ملق ازرق برای دیسک کمر و دردهای ناشی از آن جنبه درمانی داره؟ واگر جواب میده پسول بهتره یا عصاره

 • دختر زمستان پاسخ
  دسامبر 28, 2023

  با درود
  آیا قطره مقل برای رفع بواسیر و شقاق و همچنین عفونت ریه کارساز هست ؟؟
  روش مصرف رو توضیح بدید لطفاً ????

 • حبیب‌الله حسنی پاسخ
  آگوست 7, 2023

  سلام علیکم بنده چندین سال است که بواسیر دارم که گاهی اوقات دچار خونریزی هم تاکنون شده است. اخیرا حبه مقل را با عرق بومادران طبق دستور طب سنتی و اسلامی مصرف کردم خونریزی آن بند آمد ولی بواسیرم همچنان بیرون می زند که طبق دستور طبیب صبحها شیره انگور دارم مصرف می کنم. آیا در کنار شیره انگور برای جمع شدن و از بین رفتن شقاق عصاره مقل خوب و موثر است ؟ بیمار داشتید مثل من که نتیجه گرفته باشد و شقاقش خوب شده باشد یا نه؟

 • مهتاب پاسخ
  آگوست 1, 2023

  سلام
  بچه ی دو سال و نیمه برای درمان یبوست و شقاق معقد میتونه از این شربت استفاده کنه؟

  • با سلام
   بله به میزان پنج قطره بصورت روزانه به تقویت سیستم گوارشی و رفع شقاق کمک میکند

 • رسول پاسخ
  آگوست 1, 2023

  ایا دود این مقل برای رحم خوبه!؟
  پزشکم گفته مقل بگیر هفته دوبار به رحم دودشو بده متاسفانه نگفت منظورش ب کدوم مقله
  اگه میشه راهنمایی بفرمایید

  • با سلام
   بله دود حاصل از صمغ مقل ازرق اصلی برای این منظور توصیه میشه
   برای تهیه صمغ اصلی با شماره پشتسبانی تماس بگیرید

 • مهدیه پاسخ
  جولای 27, 2023

  سلام وقت بخیر.برای دیسک کمر و گردن… ودرد عضلانی چی پیشنهاد میدین؟ ودستور استفاده هم میفرمایید برای خانومی 48ساله..ک همیشه از درد ب خود میپیچه.. .. ممنون میشم راهنمایی کنید خدا خیرتون بده

  • با سلام
   مصرف قطره مقل ازرق برای این مشکل شما مفید است
   میتوانید در سایت سفارش دهید

 • ناشناس پاسخ
  جولای 19, 2023

  سلام من قرص سرترالین 50 و اس سیتالوپرام 10 و نورتریپتلین 10 و ویتامین D3 و قرص آهن مصرف میکنم آیا تداخل دارویی ندارند با مقل ارزق؟؟؟

 • ناشناس پاسخ
  جولای 17, 2023

  سلام .آیا مقل ارزق در سم زدایی بدن وهمچنین ترک اعتیاد، موثر واقع می شود؟واگر داره لطفا نحوه استفاده اش رو هم بفرمایین

  • سلام در این مورد میتونه موثر واقع بشه
   نخوه مصرف بصورت خوراکی روزی دونو بت

 • نوید پاسخ
  جولای 12, 2023

  سلام. من برای ورم معده و فتق معده از داروی کمیفر که ترکیب مقل و هلیله زرد هست استفاده میکنم، یه هفته است، اما به شدت بر درد زانوانم و خشکی اون اضافه شد، برای رفع این خشکی چکار میتونم انجام بدم؟

 • علی پاسخ
  جولای 4, 2023

  خیلی عالی هست برای خارپاشنه من دارم مصرف می کنم در پاشنه پاهام بهتر شد

  • با سلام
   اگر مقدور بود در این مورد یک ویس به این شماره ارسال فرمایید در پاسخ به محبت شما یک بسته رایگان ارسال میشود
   09188148868

 • ایران پاسخ
  می 27, 2023

  اگر این دارو به صورت اشتباهی با ممنوعات خورده شود چه خطراتی دارد؟

 • عصی پاسخ
  می 25, 2023

  من چطور میتونم خریدکنم ازتون

 • ناشناس پاسخ
  فوریه 21, 2023

  سلام آیا همزمان مصرف دمنوش،کاسنی وشاهتره به هنگام صبح میشه میشه بعداز نیم ساعت از قرص مقل ازرق استفاده کرد؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 • شایان پاسخ
  دسامبر 26, 2022

  سلام برای کیست پستان وکیست رحم خوب هست مقل ازرق؟

 • حلما پاسخ
  دسامبر 26, 2022

  باسلام
  آیا میشه مادر که به نوزاد شیر میده استفاده کنه که شیرش ببره و باد نداشته باشه

 • فاطمه پاسخ
  دسامبر 18, 2022

  سلام ….آیا قرص مقل ازرق واسه جوش صورت و بدن خوبه …میشه عوارضش رو هم بگید ممنون میشم

  • کرویا پاسخ
   دسامبر 19, 2022

   سلام ممکنه مفید باشه ولی ما تست نکردیم تا حالا.
   عوارضی گزارش نشده تا الان

 • ناشناس پاسخ
  نوامبر 26, 2022

  من فکر میکردم کاربرد اصلی این دارو، خونسازی هست?

 • ناشناس پاسخ
  ژوئن 19, 2022

  سلام ایا مقل برای دیابت هم مفیده؟

  • کرویا پاسخ
   ژوئن 25, 2022

   سلام بله تاثیر بسیار زیادی داره

 • روژان پاسخ
  اکتبر 26, 2021

  برای نازایی وتنبلی تخمدان هم خوبه ؟؟ برای عفونت واژن چطور؟؟؟،وطریقه استفادشم بگیدلطفا؟

  • کرویا پاسخ
   نوامبر 2, 2021

   برای تنبلی تخمدان عصاره گیاه فراسیون پیشنهاد می کنیم و برای عفونت واژن بسته عفونت را امتحان فرمایید.

   • شیوا پاسخ
    فوریه 23, 2024

    سلام ببخشید من بیرون زدگی دیسک ۴ ۵ کمر دارم که دردش په پای چپ خم میزنه و تیر میکشه چه دارویی براش مفید هست ؟

 • مریم پاسخ
  سپتامبر 15, 2021

  میتونم برای خار پاشنه استفاده کنم و طریقه مصرفش را بفرمایید !
  من شاک ویو و لیزر و فیزیو و طب سوزنی را ۲۰جلسه انجام دادم نتیجه نگرفتم دو بار هم کورتن تزریق کردم ??

  • کرویا پاسخ
   سپتامبر 19, 2021

   بله اثر مثبتی دارد.
   اگرعکس دارید برای ما ارسال کنید تا بررسی کنیم اما بصورت کلی در کنار کرم خار پاشنه میتونه فوق العاده باشه.

  • ناشناس پاسخ
   اکتبر 14, 2021

   اگه میتونین بیاین کاشان دکتر طب سوزنی میشناسم برطرف میکنه میتونین تماس بگیرین تو اینستا هم دارن پیج دکتر حکیمی

  • ناشناس پاسخ
   اکتبر 17, 2021

   بنظرم شما برا درمان خارپاشنه از زالو استفاده کنید خیلی بهتر اثر میکنه
   برا اینکار میتونید از یک متخصص طب اسلامی کمک بگیرید

  • ناشناس پاسخ
   اکتبر 17, 2021

   بدترین کار تزریق کورتن است بهترین روش که بارها مفید بودن آنرا دیده ام و تجربه داشته ام استفاده از زالو در درمان قطعی خار پاشنه است فوق العاده موثر است

  • ناشناس پاسخ
   دسامبر 20, 2022

   سلام برای خارپاشنه زیر پاهات توپ تنیس بزار و همش زیر پاهات غلت بده خیلی کمک میکنه به خارپاشنه اول کف پاهاتو روغن سیاه دانه یا روغن زیتون بمال بدش با توپ اینکارو انجام بده حداقل روزی چندساعت اینکارو انجام بده ان شاءالله خوب میشی توکل بخدا

 • بهار اردیبهشت پاسخ
  آگوست 24, 2021

  سلام ایا مقل برای پادرد وارتروز مفید هست؟
  باتشکر

  • کرویا پاسخ
   آگوست 24, 2021

   سلام خانم اردیبهشت
   این محصول کاربرد جدی برای آرتروز دارد. کاربرد های این دارو را در این صفحه بررسی کنید:
   کاربرد مقل ازرق کرویا
   با آرزوی سلامت و موفقیت

 • محمدرضا پاسخ
  آگوست 9, 2021

  باسلام مقل ازرق برای از بین بردن اسید میده مفید هست یاخیر

  • کرویا پاسخ
   آگوست 11, 2021

   خیر کاربردی از این بابت ندارد.

 • زنگنه پاسخ
  آگوست 9, 2021

  ایاازاین گیاه برای فیبروم رحمی میشه استفاده کرد، طرزاستفاده خودش نه عصاره ش چه جوریه

  • کرویا پاسخ
   آگوست 11, 2021

   همراه با عصاره فراسیون بله
   بشرطی نداشتن خونریزی و لک بینی

 • احد پاسخ
  مارس 12, 2021

  سلام از کرم خار پاشنه وشربت عصاره مقل ازرق برای التهاب پاشنه پام دارم استفاده میکنم البته ۴ شب شده از بطری یخ زده وفیزیوتراپی هم دارم استفاده میکنم ولی هنوز به نتیجه کامل

  • کرویا پاسخ
   مارس 13, 2021

   سلام بسیار زود هست برای نتیجه گیری ، حتما مصرف را ادامه بدید

 • اصفهانی پاسخ
  فوریه 26, 2021

  سلام برای رفع دردوسوزش وخونریزی بعدازاجابت مزاج چگونه ازمقل ازرق استفاده کنم؟
  ایادودمقل ازرق تاثیری داره واگه داره چقدر،روزی چن بارانجام دهم
  ممنون میشم جواب بدید

  • کرویا پاسخ
   فوریه 27, 2021

   سلام متاسفانه تاثیر مقل ازرق بر مواردی که نوشتید ثابت نشده است.

   • ناشناس پاسخ
    آگوست 24, 2021

    سلام ایا مقل برای پادرد وارتروز مفید هست

    • کرویا پاسخ
     آگوست 24, 2021

     بله برای این محصول کاربرد جدی دارد.

  • فاطمه پاسخ
   اکتبر 19, 2021

   سلام من شنیدم چریش خوبه

 • احسان پاسخ
  فوریه 26, 2021

  سلام برای عصب سیاتیک خوب هست از کجا باید تهیه کنیم من بابام یک ماه سوزش در قسمت پا دارن ام آر آی هم گرفتیم گفتن سیاتیک هست

  • کرویا پاسخ
   فوریه 27, 2021

   سلام متاسفانه تاثیر مقل ازرق بر سیاتیک ثابت نشده است.

 • سعید کریمی پاسخ
  فوریه 13, 2021

  سلام
  من مادرم در گردنشون
  خارگردنی دارند
  و گفتند باید جراحی کنند
  آیا گزاشتن این ماده روی گردنشون تاثیری در نرم کردن این خار داره
  و آیا عوارضی داره متشکر؟

  • کرویا پاسخ
   فوریه 13, 2021

   سلام عوارضی ندارد و به احتمال قوی موثر خواهد بود. خار گردن هم یک نوع التهاب هست و مقل ازرق بسیار عالی هست برای این نوع التهاب البته کرم خارپاشنه ما را تهیه کنید که از مقل ازرق درست شده

   • ناشناس پاسخ
    جولای 7, 2021

    ۹سلام بعدازعمل رحم وتخمدان با مصرف زیاد کلسیم دچار کم خونی شدید شده ام به من مصرف قرص مقل ازرق توصیه شده با خوردنش گر میگیرم وخیلی عرق میکنم البته باخوردن هرگرمیی داغ میکنم ۵۸ ساله ام چه کنم

    • کرویا پاسخ
     آگوست 11, 2021

     از گیاه پنج انگشت تا اتمام و رفع مشکل گر گرفتگی بصورت دمنوش مصرف کنند

  • رضا پاسخ
   دسامبر 18, 2022

   ایااین دارو براکمبودپلاکت مفیداست

 • سعید پاسخ
  ژانویه 30, 2021

  ملک ازرق در حقیقت باد بر است و در درمان هر بیماری همراه با داروهای دیگر کاربرد موثری دارد. ازجمله
  بواسیر کمر درد یبوست و مشکلات گوارشی زونا و…

  • ناشناس پاسخ
   فوریه 11, 2021

   این مقل برای کسانی که پیوندکلیه شدن مضرنیست البته ۲۰سال ازپیوندگذشته

 • ناشناس پاسخ
  اکتبر 31, 2020

  ایا این گیاه مقل ارزق برای ترک اعتیاد ب مواد مخدر کارایی داره . ممنون از شما و توضیحات شما

  • امیر حسین پاسخ
   آگوست 11, 2021

   سلام.اینطور که میشه مثل بعض عطاری ها وقتی یه چیزی خواصی داره برای هم تجویز بکنند خب اینطور یعنی این برای همه خوبه و همه این ها رو درمان میکنه؟! طبیب حاذق باید طبق طبع بیماری و علت بیماری تجویز کنه

   • کرویا پاسخ
    آگوست 11, 2021

    درست است. نظر به درمان بیماری، با در نظر گرفتن طبع بیمار باید مصرف شود. در نظر داشته باشید برای مشاوره در این باره میتوانید در صفحه معرفی مقل ازرق کرویا شماره خود را برای دریافت مشاوره ثبت کنید.

 • فاطمه پاسخ
  اکتبر 10, 2020

  لطفا مصرف صحیحش رو هم‌بفرمایید
  من پسرم حساسیت داره و به شدت سرفه میکند چه جوری براش استفاده کنم؟

  • کرویا پاسخ
   اکتبر 18, 2020

   نحوه مصرف در صفحه مقل ازرق در فروشگاه سایت نوشته شده

  • ناشناس پاسخ
   آگوست 5, 2021

   دارو امام کاظم (ع)استفاده کنید
   سرفه رو خوب میکند

 • hengame پاسخ
  سپتامبر 13, 2020

  سلام من این گیاه رو از کجا تهیه کنم،ممنون میشم جواب بدین

  • کرویا پاسخ
   سپتامبر 13, 2020

   سلام عصاره این گیاه در صفحه فروشگاه کرویا قابل خرید است اما خود این گیاه به راحتی در دسترس برای خرید نیست

  • شیما پاسخ
   سپتامبر 24, 2020

   من از عطاری خریدم خیلی هم راحت در دسترس بود

  • بنده خدا پاسخ
   آگوست 7, 2021

   سلام. به نوزادان هم برای از بین بردن دل درد و دل پیچه و دفع گاز میتونیم بدیم؟

   • کرویا پاسخ
    آگوست 11, 2021

    خیر ممنوعیت دارد. اساسا به نوزادان نباید خودسرانه فراورده های درمانی مگر به نظر جد پزشک متخصص داد.

 • ______ ____ ____ ____ پاسخ
  سپتامبر 11, 2020

  ______ ___

  • ناشناس پاسخ
   اکتبر 3, 2021

   میتونی تا یک ماه آجر داغ کنی بزاری لای حوله بزاری پشت پا صبح و شب حتما خار پاشنه بهبود پیدا میکنه

 • شهریار باغ چی پاسخ
  سپتامبر 10, 2020

  سلام توضیح شما درباره خواص و نحوه درمان مقل ازرق کامل و دقیق جامع و مفید بود

 • شهریار باغ چی پاسخ
  سپتامبر 10, 2020

  سلام توضیح شما درباره مقل ازرق کامل بود

 • مریم رامه پاسخ
  جولای 1, 2020

  سلام به نظرم این دارو رو باید در درمان بیماری کرونا تست کنند.

 • Semega پاسخ
  می 28, 2020

  Bonjour
  Je souhaite commander ce médicaments.
  Comment je peux l’obtenir ?
  Merci

  • کرویا پاسخ
   می 30, 2020

   Bonjour
   Certes, nous pouvons envoyer ce que vous voulez. Habitez-vous en France?

 • حسین پاسخ
  ژانویه 27, 2020

  با سلام و تشکر*
  و همچنین مقل ازرق قوای ماسکه سیستم گوارشی را تقویت کرده و جهت تقویت معده و دفع و رفع اسهال بسیار نافع است و قابض میباشد

  • کرویا پاسخ
   می 6, 2020

   با سلام و تشکر از همراهی شما

   • مریم رامه پاسخ
    جولای 1, 2020

    سلام به نظرم این دارو رو باید در درمان بیماری کرونا تست کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص مقل ازرق کرویا

شما در حال نسخه تخصصی مقاله مقل ازرق هستید، توصیه میکنیم مقاله معرفی خواص و کاربردهای مقل ازرق کرویا را نیز مطالعه کنید 👇