19 داروی گیاهی قاعده آور

19 داروی گیاهی قاعده آور

گیاه قاعده آور
19 گیاه قاعده آور

1- پودنه يا پونه: اين گياه براى جنين خطرناك نيست اما پيچيدگى و عقب افتادگى عادت ماهانه زنان را مرتفع و عادت را بازميگرداند مقدار خوراك از پودر برگ آن 25 گرم و از پودر گل آن ده گرم و از برگهاى تازه‏اش باندازه معمول:

2- توكليجه: اين گياه بازكننده عادت ماهانه بوده اگر مقدار بيشترى مصرف شود كشنده جنين است و حتى اگر زن باردارى بخور جوشانده آن را در زير شكم خود بدهد كه بخار وارد رحم گردد امكان سقط جنين مى‏رود. مقدار خوراك آن بصورت جوشانده ده گرم است.

3- سوسنبر: اين گياه مى‏تواند عادت ماهانه را بازنمايد و اگر جنين مرده در رحم باشد مى‏تواند جنين مرده را نيز از رحم خارج نمايد. مقدار خوراك از پودر برگهاى خشك شده آن 15 گرم و از پودر گل آن 10 گرم و از برگهاى تازه آن 25 گرم و از عصاره برگهاى آن 10 تا 30 گرم است.

4- گل‏پر: اين گياه بازكننده عادت ماهانه بوده و چنانچه زن باردارى مقدار بيشترى از آن ميل كند سبب سقط جنين خواهد شد. مقدار خوراك از پودر دانه آن چهار گرم است كه اين پودر را در دهان ريخته و مقدارى آب نيمگرم از بالاى آن مى‏خورند.

5- برگ درخت هلو: مقدار 10 تا 15 گرم از عصاره برگ درخت هلو كه معمولا با شربت عسل خورده مى‏شود بازكننده عادت ماهانه بوده و بيشتر آن مى‏تواند سبب سقط جنين گردد.

6- انزروت: اين صمغ كشنده جنين بوده و مقدار 16 گرم از آنكه بمدت چهار روز خورده مى‏شود ساقط جنين است اما در بعضى از زنان تنها مقدار دو گرم از آن سبب سقط جنين مى‏شود.

7- بادام تلخ: اگر زن باردار روغن بادام تلخ را بخود بگيرد چنانچه باردار باشد سبب سقط جنين و اگر پيچيده باشد سبب باز شدن عادت ماهانه او خواهد شد.

8- بسفايج: مقدار 3 تا 6 گرم پودر بسفايج اگر بوسيله زن باردارى خورده شود سبب سقط جنين او خواهد شد و اگر بصورت جوشانده باشد كه آب صاف‏كرده را بخورند بايد مقدار بيشتر باشد.

9- پياز عنصل: مقدار يك و نيم مثقال از بريان‏شده آن با قدرى روغن سرشته شده در حال ناشتا خورده مى‏شود سبب سقط جنين شده و اگر عقب‏ افتادگى عادت باشد آن را باز خواهد كرد.

10- حنا: خوردن مقدار 3 گرم از پودر خشك‏شده برگ حنا كشنده و ساقط كننده جنين است.

11- گل داوودى: اسانس گلبرگهاى اين گياه بازكننده عادت ماهانه بوده و معمولا مقدار 5 گرم از عرق گلبرگ هاى آن را در شربت قند ريخته و مى‏خورند.

12- سياه‏دانه: مصرف كم آن بازكننده عادت ماهانه و مصرف ده تا بيست گرم از پودر دانه‏ هاى آن ساقط كننده جنين است. اگر زنى در رحم خود جنين مرده داشته باشد با خوردن پودر سياه‏دانه انقباضات شديدى در ديواره رحم پيدا شده و جنين مرده را از رحم خارج مى‏سازد.

13- سداب: مقدار 5 گرم از پودر برگهاى سداب كشنده و ساقط كننده جنين است.

14- فيل‏گوش: هرگاه عصاره برگ گياه فيل‏گوش را زن باردارى در رحم خود داخل نمايد يا اينكه مقدار سى عدد از دانه اين گياه را با قدرى سركه بخورد جنين او ساقط خواهد شد.

15- گنه‏ گنه: خوردن مقدار دو نخود (16 ميلى‏ گرم) از پودر گنه‏ گنه كه همان كينين مى‏باشد سبب سقط جنين خواهد شد.

16- چنانچه مقل ارزق را در زير شكم زنى كه عادت ماهانه او عقب افتاده باشد.

دود دهند به‏ طورى‏كه مقدارى از اين دود داخل رحم گردد عقب‏ افتادگى مرتفع و عادت ماهانه باز مى‏گردد اما اگر زن باردار باشد سبب سقط جنين خواهد شد اگر بخواهند مقل ارزق را ميل نمايند قدر خوراك آن 3 گرم مى‏باشد.

17- پياز نرگس: پياز نرگس ساقط كننده جنين است ضمنا اگر بچه مرده در رحم مانده باشد مقدارى از عصاره پياز نرگس را گرفته و بمادر بخورانند انقباضات شديدى در ديواره رحم ايجاد شده و بچه مرده را از رحم خارج مى‏سازد. مقدار خوراك از عصاره پياز نرگس 10 تا 15 گرم است كه معمولا با شربت عسل خورده مى‏شود.

18- ياس سفيد: گلبرگهاى ياس سفيد عادت ماهانه را باز مى‏كند و مقدار خوراك از پودر اين گلبرگها 5 گرم است كه اگر بصورت جوشانده مصرف شود ده گرم خواهد بود.

هرگاه زنى هنگام عقب افتادن عادت ماهانه مشكوك باشد كه حامله است يا خير چنانچه مقدار 30 تا 50 گرم عسل طبيعى را در آب حل كرده و ناشتا بخورد اگر درد همراه با پيچش در شكم خود احساس كند حامله است و در غير اين صورت حامله نيست.

19- اگر ميوه حنظل را در آب بجوشانند و آب صاف‏كرده را زنى كه عادت ماهانه‏اش بسته شده به پنبه ريخته شب‏ها وقت خواب تا چند شب بخود بگيرد عادت او باز خواهد شد.

نکته بسیار مهم : مصرف داروهای یاد شده اگرچه گیاهی بوده و شاید بی ضرر شناخته شوند ولی واقعیت و تجربه ثابت کرده است که مصرف اونها در دوران بارداری به قصد سقط جنین نه تنها موثر نیست بلکه ممکن است خانم باردار را به شدت در مشکل انداخته و خدای نا خواسته سبب ایجاد نقائص ژنتیکی در جنین گردد.

تنظیم و نشر : گروه کرویا www.keroya.ir

منبع :طب سنتى سينا، درمان بيماريهاى مختلف با گياهان دارويى، ص: 157

9 دیدگاه ها
 • نوروزی پاسخ
  دسامبر 3, 2023

  من چند روزه عقب انداختم و دل درد دارم البته قبلا هم اینطوری بودم ازمایش دادم منفیه چی بخورم زودتر عادت بشم؟

 • حسین بداقی پاسخ
  اکتبر 9, 2023

  سلام مادر من ۴۵ ساله که تازه حامله شده است چه گیاهی برای مادرم خوبه

 • النا پاسخ
  سپتامبر 10, 2023

  من ۲ ماهه باردارم می خواهم هرچه زوتر سقط کنم لطفن کمک کنید

 • ناشناس پاسخ
  دسامبر 25, 2022

  چرا آویشن رو نگفتین؟
  به شدت قاعده آوره

 • یلدا صدیقی پاسخ
  دسامبر 1, 2022

  بسیار مفید و کامل ممنون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *